Przyczyna wysokiego cholesterolu u męża

cholesterol 285 . Mąż 42 lata szczupły, stosuje zdrowy styl życia - odpowiednia dieta, ruch, nie pije alkoholu ... co moze być przyczyną tak wysokiego cholesterolu, jakie badania mogę zrobić we własnym zakresie i do jakiego specjalisty się udać. Dodam, że właśnie przechodził badania okresowe i inne wyniki jak ekg w normie. Proszę o odpowiedz.

Dzień dobry,

Warto, aby mąż wykonał pełny profil lipidowy : cholesterol całkowity, +LDL+Tryglicerydy i HDL, wówczas można będzie dobrać odpowiednie leczenie.Zapewne mąż może mieć hiperlipidemię wynikającą ze zbyt dużej syntezy cholesterolu w wątrobie. Aby zapobiec powikłaniom naczyniowym w przyszłości należy wdrożyć odpowiednie leczenie.Proszę udać się do lekarza rodzinnego lub specjalisty chorób wewnętrznych. Przed włączeniem leków warto sprawdzić jeszcze próby wątrobowe: ALAT i ASPAT

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz