Wyniki badania eGFR i kreatyniny w surowicy

Byłabym wdzięczna za krótką informację, czy w związku z wynikami badań (poniżej) powinnam się martwić: eGFR >=60 ml/min/1,73m^2 ; Kreatynina w surowicy (M37) ¯ 0,5 mg/dl Dziękuję za odpowiedź - Iwona W.

Magdalena Mroczek

eGFR jest w normie (jeśli wynosi powyżej 60 nie podaje się już często jego dokładnej wartości). Wynik kreatyniny należy odnieść do norm laboratorium, w którym wykonywała Pani badanie. Kreatynina nieco obniżona-może być spowodowana ograniczeniem ilości mięsa w diecie, niedożywieniem, małą masą mięśni szkieletowych.