Wyniki badania krwi 5-latka

Czy mogę prosić o interpretację morfologii mojego synka który ma 5 lat.: WBC 8.70, RBC 4.88, HGB 12.4, HCT 37.8, MCV 77.5, MCH 25.4, MCHC 32.8, PLT 447, RDW-CV 14.9, MPV 10.0, NEUT 3.28, LYMPH 4.20, MONO 1.03, EO 0.18, BASO 0.03, Bardzo mnie niepokoją te podwyższone PLT bo w tym labolatorium co robiłam wyniki to norma wynosi 369.Co to jest te podwyższone LYMPH i MONO a także obniżone MCV i MCH. Proszę o pomoc. Marta

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi obniżony poziom MCV, MCH oraz podwyższony poziom płytek i monocytów. Niestety nie napisała Pani z jakiego powodu zostało wykonane badanie, czy dziecko ma jakiekolwiek niepokojące objawy, jeśli tak to jakie, czy przyjmuje jakiekolwiek leki, itd. Proszę bowiem pamiętać, że każdy wynik badań laboratoryjnych powinno się interpretować w oparciu o dane kliniczne (wywiad, badanie fizykalne, dane z historii choroby). Najlepiej byłoby zatem gdyby udała się Pani do lekarza pediatry, który prowadzi dziecko.