Wyniki badania krwi a możliwość kolonoskopii

Witam Od kilku miesięcy miałem bóle w lewym podbrzuszu, po 20 stycznia bóle nasiliły się temperatura wzrosła prawie do 38*. Lekarz podejrzewał zapalenie uchyłków. Stosowałem Forcid 1000 i Metronidazol przez 2 tygodnie. Temperatura ustąpiła jednak nadal odczuwam lekki ból przy ucisku i czasami kłucia. Poprzednie wyniki WBC 20, OB 30, obecnie WBC 7, OC 28. Na 20 lutego mam termin kolonoskopii. Czy przy takich wynikach oraz stanie zdrowia mogę w tym terminie poddać się kolonoskopii? Dziękuje

Zapalenie uchyłków jest przeciwskazaniem do wykonania kolonoskopii. Powinien Pan mieć wykonane TK. Termin kolonoskopii po około 3 miesiącach od ustąpienia stanu zapalnego uchyłków

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg