Wyniki badania krwi i powstawanie siniaków

Witam na udzie pojawiły mi się samoistnie siniaki jest ich około 5. Dziś zrobiłam badanie krwi pełne rozmaz .Proszę o interpretacje Leukocyty 8,39 tys/µl 3,8 10,0 N Erytrocyty 4,69 mln/µl 3,70 5,10 N Hemoglobina 14,8 g/dl 12,0 16,0 N Hematokryt 41,4 % 37 47 N Neutrofile 56,7 % 40,0 70,0 N Limfocyty 26,7 % 20,0 45,0 N Rozmaz Gran. segmentowane 58 % 40 70 N Gran. kwasochłonne 8 % 1 5 H Limfocyty 26 % 20 45 N Monocyty 8 % 3 8 N

Witam!
W wyniku niestety brakuje tego co najważniejsze do oceny układu krzepnięcia, czyli wartości płytek krwi (PLT). Należałoby się przyjrzeć, czy ich poziom nie jest zbyt niski. Dodatkowo przy podejrzeniu zaburzeń krzepnięcia powinno się wykonać badania "z krwi" oceniające krzepnięcie - czas protrombinowy (PT) i APTT. Istotne jest też zebranie wywiadu lekarskiego i dokładne badanie, dlatego polecam wizytę u lekarza pierwszego kontaktu.