Wyniki badania krwi i stosowanie leków na nadciśnienie tętnicze

Witam dzis odebralam wyniki i sie zmartwilam WBC3,6 K/uL NEUT# 2,06K/uL LYM# 1,15K/uL BASO 0,01K/uL poza tym wszystko w normie SOD w gornej granicy 138 POTAS w surowicy 5,0GLUKOZA 98 zaznaczam ze nie choruje i nie chorowalam , 5 lat temu przeszlam powazna operacje kregoslupa i lecze sie na nadcisnienie tetnicze na ktore tylko i wylacznie biore leki.Prosze napisac jakie mozna wyciagnac wnioski z wynikow dziekuje i pozdrawiam

Niewielkie obniżenie ilości krwinek białych zdarza się bardzo często. Nic z tym nie robimy poza kontrolą. Czasem niektóre leki na nadciśnienie mogą obniżać ilośc krwinek białych. Bardzo często leki na nadciśnienie powodują zmiany poziomu potasu. U pani potas jest wysoki ale w normie wiec nie ma powodu do niepokoju. Trzeba od czasu do czasu kontrolować morfologię i poziom potasu i sodu.