Wyniki badania krwi oraz podejrzenie alergii u 3-latki

Moja 3 letniw Córeczka,miala pobranie krwi wiekszosc,wszystko oprocz spadku procentowych neutrofili 28 'norma 35-55,teraz niewiem czy ezynocty ok czy nie,a wiec procentowe eozynocyty 0.9<5,0;liczba eozynocytow 00,6<0,65.Bylam alergologa,podejrzenie alergi włączone nasonex,dodam ze lekarz ogolny podejrzewa refluks i alergie, tera Moje pytanie wyniki badan te co podalam na co koga wskazywac?Prosze o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana wartość neutrofili jest właściwie prawidłowa dla dziecka w tym wieku. Podana wartość eozynofili jest tylko lekko podwyższona. Zdecydowanie nie ma jednak takiej możliwości, by na podstawie tych badań odpowiedzieć na pytanie czy dziecko ma refluks czy też alergię. By rozpoznać te dwa schorzenia niezbędna jest znajomość szczegółowych danych klinicznych - tj. przede wszystkim objawów. O szczegółach proszę zatem porozmawiać z lekarzem pediatrą.