Wynik morfologii krwi 3,5-latka

Witam, mój syn ma 3,5 roku, zrobiłam dzisiaj mu badania krwi morfologie z rozmazem oraz IgE całkowite. Wyniki w morfologii są w normie oprócz MPV 11,4 (norma 8-11), neutrocyty 34 (norma 35-55), eozynocyty 12,3 (norma <5,0), liczba eozynocytów 0,98 G/I (norma 0,00-0,65). W rozmazie Neutrofile segmentowane 16% ( norma 24-60), granulocyty w normie 5, i Limfocyty 79% (norma 25-50). Bardzo wielkim zaskoczeniem jest dla mnie wynik IgE immunoglobulina klasy E 1323,36 IU/ml (norma <126). od czego taki

Aleksander Ropielewski

Wyniki sugerują pobudzenie ukłądu odpornościowego o typie odpowiedzi alergicznej. Świadcza o tym podniesione IgE oraz zwiekszona zawartość eozynofili. Więcej mógłbym powiedziećpo przeprowadzeniu badania. Bardzo możliwe, że dziecko wymagać będzie konsultacji alergologa.