Wyniki badania krwi trzylatki

Bardzo proszę o prawidlowe odczytanie wynikow u trzy letniej corki. BIALE KRWINKI-3,2 G/l NEUT-0,5 g/L NEUT %-14,5% EO-0,01 G/l EO%-0,3% MONO%-16,4% Na badaniu labolatoryjnym pozostale wyniki wyszly w normie a w tych,ktore wypisalam parametry sie nie zgadzaja.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Witam, wyniki badań krwi interpretować można tylko i wyłącznie w oparciu o dane kliniczne oraz PEŁEN wynik badania. Proszę skonsultować wyniki z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. Dodatkowo u dzieci normy laboratoryjne są kompletnie różne od tych dla dorosłych. Laboratoria nie zawsze uwzględniają wiek pacjenta przy zamieszczaniu norm w nawiasach obok wyniku badania.