Wyniki badania krwi u 12-letniego syna

Witam, dziś odebrałam wyniki badania krwi mojego 12 letniego syna. Niepokoją mnie wartości płytek krwi - 542, a norma w naszym laboratorium jest do 400. Ponadto MCV ma 80, a norma jest od 82 - 97. Czy to świadczy o chorobie? Inne wartości są w normie. OB - 8, CRP 6.

Renata GrzechociĹska

Należy skontrolować poziom płytek ponownie za ok miesiąc i jeśli nadal będzie podwyższony udać się do pediatry.