Wyniki badania krwi wykonane w 21. tc przy cyklach 28-29-dniowych

Progesteron, prolaktyna, Witam, Odebrałam wyniki badań krwi wykonane w 21 dc przy cyklach 28-29 dniowych. Progesteron 26.55 przy normie do 15,9 w fazie lutealnej, prolaktyna 28,76 przy normie do 26,53. Dodatkowo tsh 3,4 w wrzesniu 2015 ten sam poziom tsh. Nie mogę zajść w ciążę. Prolaktyna wykonana w 3dc wynosila 20 czy to może być problem??? Nie wiem jak sie to ma do owulacji skoro wysoki poziom progesteronu. Zrobilam tez IGG 18 (+) i IGM (indeks -) czy to znaczy ze toksoplazmoza juz za mną?

Aleksander Ropielewski

Proponuje kontakt z ginekologiem ponieważ podane wyniki badan nie są podstawą do postawienia rozpoznania przyczyny niepłodności. Mogą one wynikać z hiperprolaktynemii.