Wyniki badania krwi żony w ciąży

Witam niepokoją mnie wyniki badań krwi mojej żony:Limfocyty 16,3%(20,0-45,0norma),neutrofile 72,8%(40,0-70,0),Monocyty1,15tys/ul(0,20-1,0),Neutrofile9,02tys/ul(2,50-7,00),RDW-CV15,0%(11,6-14,8),Leukocyty12,39tys/ul(3,8-10,0),dodam,że żona jest w ciąży.Czy moje obawy są słuszne czy w ciąży wyniki badań mogą odbiegać od normy?

Witam! W ciąży dochodzi do wielu zmian w organizmie kobiety, które mogą mieć swoje odbicie w badaniach. Dzieje się tak m.in. z krwinkami białymi (leukocyty) - ich liczba w ciąży rośnie i zwiększa się procentowy udział neutrofilów na rzecz limfocytów. Natomiast wskaźnik RDW-CV ma mniejsze znaczenie przy innych prawidłowych wynikach. Na podstawie prawidłowej morfologii nigdy nie da się powiedzieć, że wszystko jest w porządku, ale wynik Pańskiej żony nie jest niepokojący.