Wyniki badania morfologiczneg krwi 25-letniej osoby do analizy

Zwracam się do Państwa o pomoc w interpretacji wyników badania krwi Większość wyników mieści się w okolicach dolnej granicy (magnez, żelazo, białko całkowite). W morfologii (pomijam wyniki w normie): - Leukocyty 4,9 tyś/ul - Erytrocyty 4,87 mln/ul - Hematokrykt 41,4% - MCV- 85fl - Granulocyty% 30,1% (poniżej) - Granulocyty 1,5 tyś/ul (poniżej) - PDW 14,8fl (powyżej) - MPV 12,1 (powyżej) - Płytki krwi 171 tyś/ul Płeć: Mężczyzna, Wiek: 25 lat. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Aleksander Ropielewski

Wyniki bez wiadomości na temat stanu klinicznego i ew. objawów nie budzą niepokoju. Badania morfologii krwi zawsze należy rozpatrywać w szerszym kontekście klinicznym, dlatego sugeruję kontakt z lekarzem.