Wyniki badania nasienia 32-latka

Witam Moje wyniki nasienia to: upłynnienie <60 min , objętość 3,2ml , ph 7,9 , barwa szaro-opalizujaca , lepkość zwiększona , aglutynacja nieobecna , koncentracja plemników 168 , całkowita liczba plemników w ejakulacie 537,6 , ruch postępowy 58 % , ruch całkowity 23 % , brak ruchu 19% , źywotność 85% , plemniki o prawidłowej budowie 7% , koncentracja komórek okrągłych 4,3 , koncentracja leukocytów peroksydazo-dodatnich 2,1. Czy to prawidłowe wyniki czy jest bardzo żle?? pozdrawiam i dziękuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, pełnej intepretacji dokona lekarz zlecający badanie, są pewne nieprawidłowości, ale o ich znaczeniu można wnioskować znając sytuację kliniczna i posiadając kilkukrotne udokumentowanie obecności zaburzeń. Jedno badanie nie jest diagnostyczne, poza tym nawet pewne nieprawidłowości nie przesądzają o możliwościach rozrodczych. Konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.