Wyniki badania nasienia 31-latka

wyniki moich badan nasienia sa nastepujące: upłynnienie-14 objetosc-4,4 ph 8,3 barwa prawidłowa lepkość prawidłowa koncentracja plemników 26,2 całkowita liczba plemników w ejakulacie-115,3 ruch postępowy 20 ruch całkowity 62 brak ruchu 38 zywotność 0 plemniki o prawidłowej budowie 27 koncentracja komórek okrągłych 1,31. W uwagach było napisane iż żywotnosc nie jest określana gdy ruch całkowity > 40% co to oznacza. Proszę o pomoc i odczytanie moich wyników badania.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, pańskie wyniki badań są według norm prawidłowe (jedynie niski ruch postępowy, powinien być powyżej 32%). Natomiast laboratorium, w którym Pan wykonywał badanie uznaje, że jeżeli ruch ogólny jest duży (powyżej 40%) to nie ma potrzeby badać żywotności bo na pewno jest ona prawidłowa. Pozdrawiam