Wyniki badania poziomu fosforanów, wapnia i witaminy D3 w surowicy

Witam prosiłabym o odczytanie wyników syna który ma 6,5 miesiaca : Fosforany nieograniczone w surowicy: 6,04mg/dl Wapń w surowicy 10,78mg/dl Witamina D3- 36,36ng/ml Niepokoje sie wynikami poniewaz po konsultacji medycznej od jednej osoby usłyszałam że wyniki sa dobre a od drugiej osoby usłyszałam ze mam dziecku odstawic witamine D3 i zmiejszyc podawanie dan mlecznych i zastapic innymi posiłkami ale nie mlecznymi czy to jest tak naprawde konieczne . Dziekuje bardzo za odpowiedz

Magdalena StusiĹska

Nie pisze Pani z jakiego powodu wykonywano u dziecka badania- bez znajomości historii dziecka trudno się wypowiadać na ten temat.