Wyniki badania w kierunku toksoplazmozy w 20-tygodniu ciąży

Witam jestem w 2 ciazy w 20 tyg! mialam robione badania z ktorych toksykoplazmoza wyszla IgG 31,5 IU/ml IgM 11,760 Index czekalam ponad 2 miesiace na wizyte u specjalisty tam Pani kazala mi powtorzyc badania i wyniki wyszly mi IgG 650,0 IU/ml IgM 3,290 Index... Czekam jeszcze za wynikiem awidnosci przeciwcial IgG ktory bedzie za 2 tyg razem z ponowna wizyta u specjalisty ale juz teraz chcialabym wiedziec czy urodze chore dziecko! Z usg narazie wynika ze jest dobrze... Co moze grozic dziecku?

Aleksander Ropielewski

Należy poczekać na wyniki badania awidności, na razie nie można z całą pewnością wykluczyć, że zakażenie nie wystąpiło w okresie ciąży. Niestety nawet po wynikach awidności może okazać się to niemożliwe i dopiero po porodzie i badaniu dziecka będzie można mieć pełną pewność.