Wyniki badania w kierunku toksoplazmozy w 20-tygodniu ciąży
Witam jestem w 2 ciazy w 20 tyg! mialam robione badania z ktorych toksykoplazmoza wyszla IgG 31,5 IU/ml IgM 11,760 Index czekalam ponad 2 miesiace na wizyte u specjalisty tam Pani kazala mi powtorzyc badania i wyniki wyszly mi IgG 650,0 IU/ml IgM 3,290 Index... Czekam jeszcze za wynikiem awidnosci przeciwcial IgG ktory bedzie za 2 tyg razem z ponowna wizyta u specjalisty ale juz teraz chcialabym wiedziec czy urodze chore dziecko! Z usg narazie wynika ze jest dobrze... Co moze grozic dziecku?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Należy poczekać na wyniki badania awidności, na razie nie można z całą pewnością wykluczyć, że zakażenie nie wystąpiło w okresie ciąży. Niestety nawet po wynikach awidności może okazać się to niemożliwe i dopiero po porodzie i badaniu dziecka będzie można mieć pełną pewność.