Wyniki Gran w morfologii

witam wykonałampelne badanie krwi i wynik GRAN wynosi 7,9, HGB 11,7, MCHC 30,2 CZY MAM CZYM SIE MARTWIĆ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie podała Pani pełnego wyniku morfologii, co wyklucza możliwość szczegółowej interpretacji. Proszę bowiem pamiętać, że interpretacja morfologii to nie tylko pojedyncze parametry, ale także mnóstwo zależności. Mówiąc ogólnie podany wynik MCHC oraz HGB jest prawidłowy. Podany poziom granulocytów wymaga zestawienia z pełnym rozmazem białokrwinkowym. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił badanie.