Wyniki hormonów FSH po 40-tce

witam serdecznie....mam wynik hormonow FSH 4,22 faza folikularna 3,5-12,5 faza owulacyjna 4,7 -21,5 faza lutealna 1,7-77 postmenopauza 25,8-134,8 prosze o odpowiedz bede bardzo wdzieczna dziekuje pozdrawiam

Szanowna Pani,

Przy interpretacji wyniku badań istotna jest faza cyklu w jakiej się Pani była w dniu pobierania krwi. Jeśli Pani miesiączkuję, to faza folikularna trwa ok. 9 dni po ustaniu menstruacji, potem zwykle 1 dzień - faza owulacyjna, następnie faza lutealna trwająca około 14 dni do kolejnego krwawienia (ok. 4 dni). Tak kształtuje się przebieg poszczególnych faz w przeciętnym 28 dniowym cyklu. Proszę odnieść wynik do fazy cyklu w której Pani była w dniu badania.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz