Wyniki krwi 10-miesięcznego dziecka

Dzień dobry nie dawno wróciłam do domu z wynikami mojej 10 miesięcznej córeczki chciała bym dowiedzieć się czegoś więcej o nich WBC 5.9 LYM 59.9 MON 9.0 GRA 31.1 LYM [TYS,/UL] 3.5 MON [TYS,/UL] 0.5 GRA [TYS,/UL] 1.9 RBC 4.37 HGB 11.2 HCT 33.3 MCV 76 MCH 25.5 MCHC 33.5 RDW 16.3 PLT 231 PDW 17.5 MPV 9.3 PCT 0.2 Bardzo proszę o szybkoą odpowiedz z góry bardzo dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podane wyniki są prawidłowe. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Ze względu na poziom hemoglobiny oraz MCV wskazane jest kontrolne wykonanie morfologii lub włączenie żelaza - o tym powinien jednak zdecydować lekarz pediatra, który zestawi wynik badania ze stanem klinicznym dziecka.