Wyniki morfologii dziecka po przeziębieniu

Witam ! Proszę o pomoc w odczytaniu wyników 6-cio letniego syna(był przeziebiony podczas badania) .OB 9mm/h ,LYMPH% 26,1 ,NEUT% 65,2 ,RDW-SD 31,3 . Dziękuję . Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że powinno się interpretować pełny wynik morfologii, a nie tylko wybrane parametry. Proszę bowiem pamiętać, że interpretacja morfologii to nie tylko analiza poszczególnych wartości, ale także licznych zależności. Mówiąc ogólnie jeśli są to jedyne nieprawidłowości w morfologii to najpewniej nie ma powodów do niepokoju. Wynik warto jednak skonsultować z lekarzem, który zlecił badanie.