Niskie limfocyty w wynikach morfologii krwi

Witam, niepokoją mnie moje wyniki badań, w szczególności bardzo niskie limfocyty. Okoliczności: krew została pobrana z żyły o 7:25 na czczo. Podczas pobierania bardzo niskie ciśnienie, zawroty głowy. Tego samego dnia okazało się, że złapałam infekcję, gorączka 37,7 oraz silne, ostre bóle głowy, bardzo lekki ból gardła. Wyniki morfologii dostałam następnego dnia: Morfologia analizator 5 diff Krwinki białe (WBC) 12.33 G/I norma 3,50-10,00. O czym mogą świadczyć tak niskie limfocyty? Czy to ma związek z osłabioną odpornością i infekcją, jaką złapałem w dzień po badaniach krwi czy może przyczyna leży gdzie indziej? Zastanawiam się czy niskie limfocyty to powód żeby wykonać jakieś dodatkowe badania albo podjąć leczenie czy lepiej na razie przeczekać i na przykład za jakiś czas podjąć ponowne badania? Będę wdzięczna za informacje w mojej sprawie. Serdecznie pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Wynik morfologii wskazuje na świeżą infekcję - granulocyty to rodzaj białych krwinek, który chroni organizm przed infekcją bakteryjną. W czasie infekcji bakteryjnej dochodzi do zwiększenia poziomu leukocytów, czyli WBC, głównie przez zwiększenie ilości granulocytów. Jest to prawidłowa reakcja organizmu. Ilość limfocytów zazwyczaj wzrasta w okresie zdrowienia. Inne parametry morfologii są w granicach normy, a więc nie ma żadnych podstaw, aby podejrzewać jakąkolwiek chorobę krwi. Przyczyną częstych infekcji może być przemęczenie, stres, związany z niedawną ciążą i połogiem, oraz opieką nad dwójką dzieci, co kosztuje z pewnością dużo wysiłku. Dodatkowo radziłabym sprawdzić tarczycę - oznaczyć TSH. Czasami uczucie osłabienia, nadmierne zmęczenie i częste chorowanie może wiązać się z zaburzeniami czynności tarczycy. Morfologię radziłabym powtórzyć za 3-4 tygodnie. Można także wzmocnić odporność stosując preparaty z wyciągiem z jeżówki (np. Bioaron)- bez recepty. Poza tym - na receptę, preparat o nazwie Neosine (trzeba stosować przez 10 dni kolejnego miesiąca przez 2-3 miesiące), a następnie Bronchovaxom lub Ismigen (dawkowanie podobne jak przy Neosine). Pozdrawiam