Wyniki po laparoskopii

Witam serdecznie, Po laparoskopi dostałam nastepujące wyniki, proszę o jak najprostsze wyjaśnienie trudnych dla mniej pojęć.: 1.Wycinek z otrzewnej ściennej - wynik: skąpa tkanka włóknista. 2.Wycinek z otrzewnej zatoki Douglasa strona lewa - wynik: szkliwiejaca tkanka włóknista i ognisko bogatokomorkowego ogniska podscieliska błony śluzowej trzonu - moze odpowiadać ognisku endometriozy. 3.Wycinek z jajnika lewego - wynik: drobny podtoruńskiej fragment kory jajnika. Z góry dziękuje M.

Lek. Katarzyna Szymczak

Są to wycinki z różnych miejsc w obrębie miednicy/ jamy brzusznej, gdzie przeprowadzano laparoskopie, drugi wycinek może świadczyć o endometriozie - występowaniu błony śluzowej macicy poza macica, wskazana kontrola u ginekologa.
Pozdrawiam