Wyniki prób wątrobowych a WZW

Witam czy jeśli wyniki prób wątrobowych wyszły dobrze ( wszystkie wyniki w normie ) to można wykluczyć WZW ? Jeśli ma się WZW rozumiem że wyniki prób wątrobowych wychodzą źle i od razu wiadomo że z wątrobą jest coś nie tak ? Proszę o odp. Dziękuję

Nie prawda. Prawidłowo poziom enzymów wątrobowych nie wyklucza WZW. Potwierdzeniem lub wykluczeniem zakażenia wirusem typu B lub C zapalenia wątroby jest wykonanie badania poziomu HBs i anty-HBC