Wyniki RPR, FTA i TPHA a planowanie ciąży

Witam, jestem po kuracji doksycyklina (2xdziennie po100mg przez 3tyg.) Moje wyniki to RPR dodatni 1 do 2, FTA dodatni 1do 450, TPHA dodatni., wyniki męża są bardzo zbliżone do moich. Następna kontrola i wyniki na przełomie listopad/grudzień. Czy jeżeli zaszłabym w ciąże jest szansa że urodzę zdrowe dziecko, jak wygląda profilaktyka w ciąży i czy konieczne jest leczenie szpitalne?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję wstrzymać się z prokreacją i koniecznie udać się do lekarza chorób zakaźnych, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.