Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki testu obciążenia glukozą 75 g u 27-latki

Witam. Mam pytanie odnośnie wyników testu obciążenia glukozą 75g. Moje wyniki niby mieszczą się w normie, ale martwi mnie to, że po 2h glukoza we krwi nie spadła a nawet wzrosła. Oto moje wyniki: Glukoza na czczo: 85,01 mg/dl obciązenie 75g glukozy po godzinie - 96,40 mg/dl obciążenie 75g glukozy po 2 godzinach - 121,47 mg/dl
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Kontrola poziomu cukru - dlaczego jest ważna?

Lekarze wykrywają coraz więcej przypadków cukrzycy. To obecnie choroba cywilizacyjna. Dlatego warto systematycznie badać poziom cukru. Prof. Władysław Grzeszczak wyjaśnia, dlaczego kontrola cukru jest taka ważna.

Dzień dobry,

Wynik badania jest jeszcze prawidłowy i nie wskazuje na zaburzenia gospodarki węglowodanowej. Niewykluczone, że glikogen wątrobowy pod wpływem innych hormonów, m.in. kortyzolu i adrenaliny (działających antagonistycznie do insuliny) uległ przemianie do glukozy, stąd ten wzrost.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy