Wyniki testu Western Blot na boreliozę

Odebrałem dziś wyniki testu Western Blot na boreliozę i w IgM wyszedł całkowicie negatywny natomiast w IgG w masie cząsteczkowej VlsE uzyskałem intensywność 18, co wg klucza daje słabe wybarwienie, ogólnie wynik negatywny. W innych masach cząsteczkowych wynik 0. Czy można tu mówić o ewentualnym zarażeniu boreliozą, ewentualnie, czy jest sens powtarzać ten test, jeżeli tak to kiedy? Chcę wykluczyć SM, a mam sporo objawów, które można zakwalifikować do obu chorób.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, taki wynik raczej z wyklucza zakażenie borelią. Może Pan powtórzyć ewentualnie badanie za kilka tygodni ale prawdopodobnie będzie znów negatywne. Pozdrawiam.