Wyniki TSH a ciąża

Witam. odebrałam dzis wyniki tsh i wyszło bardzo wysokie 5.890 a jestem w 6 tyg ciazy, czy moze to zaszkodzic ciązy?? !! pomozcie mi , boje sie ze moze sie cos stac..

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik TSH wskazuje, że powinna Pani dość pilnie skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem. Najpewniej konieczne będzie bowiem rozpoczęcie suplementacji hormonów tarczycy. Proszę nie bagatelizować problemu - niedoczynność tarczycy może być bowiem przyczyną niepowodzeń położniczych.

Powinna sie Pani skontaktować ze swoim ginekologiem. Potrzebna jest suplementacja tabletkami euthyrox i i kontrolne badania TSH co miesiąc. Ginekolog uzna czy potrzebna jest kosultacja endkrynologa