Niedoczynność tarczycy i wysoki poziom TSH

Witam, mam niedoczynnosc tarczycy a moj poziom tsh jest bardzo wysoki Fakt nie bralam regularnie ostatnio lekow, ale tsh to 57- traszne poniewaz karmie i boje sie, czy nie przeszla moja choroba na malą bo ona ma niedobor zelaza Czym grozi ten wynik? Zaczelam tez tyc. Myslalam, ze przyczyna jest brak ruchu ale chyba to nie to... Wiem, ze koniecznie musze sie wybrac do endo ale prosze o wyjasnienie czym grozi ten wynik czy powinnam odstawic mala od piersi i czy mogl mi on juz zaszkodzic... pzdr e.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Pani niedoczynność tarczycy nie ma wpływu na dziecko. Może Pani nadal karmić piersią. Jednak natychmiast powinna Pani rozpocząć leczenie niedoczynności tarczycy! Tycie to jeden z jej objawów. Wskazana jest pilna konsultacja u lekarza rodzinnego. Proszę nie zapomnieć zabrać ze sobą wyniku badania poziomu TSH.
Euthyrox i zamienniki są lekami które bezwzględnie muszą być przyjmowane rano, na czczo minimum pół godziny przed pierwszym posiłkiem. Inaczej działanie leku jest obniżone lub nie ma go w cale.