Wyniki TSH i pozostałych hormonów tarczycy u 18-latki

TSH 3-cia generacja: Wynik w surowicy 2,399 µIU/ml FT3: Wynik w surowicy 5,55 pmol/l FT4: Wynik w surowicy 14,56 pmol/l Czy takie wyniki są prawidłowe? Mam 18 lat.

Dzień dobry,

Wyniki są prawidłowe. Choć w Pani przedziale wiekowym średnie stężenie TSH oscyluje wokół wartości ok. 1,5. Ale jeśli czuje się Pani dobrze, to nie ma powodów do niepokoju. Jest coś takiego jak tzw. "autonorma".

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz