Wyniki badania krwi i hormonów tarczycy u 40-latka

Wyniki TSH, FT4, FT3 - mężczyzna 40l Prośba o konsultację wyników: Ft3 - 7,10 pmol/l (4-8,3) Ft4 - 22,15 pom/l (10,6-19,4) TSH - 2,2 m/U/ml

Dzień dobry,

Proszę powtórzyć badania, być może wkradł się błąd laboratoryjny lub zaczyna się i Pana nadczynność tarczycy, a TSH nie zdążyło jeszcze obniżyć się poniżej normy. Samych wyników badań nie należy interpretować, koniecznie trzeba zbadać Pacjenta.
Być może konieczne będzie wykonanie usg tarczycy i oznaczenie TrAB.
Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz