Wyniki USG ciążowego

Witam na usg w 23 tc ciąży u płodu wykazało niepokojące: "serce czterojamowe o prawidłowej wielkości i lokalizacji z widocznym 2mm wolnym płynem w worku osierdziowyn" oraz "narządy jamy brzusznej płodu z utrzymującym się poszerzeniem kielichów w obu nerkach do 7x3mm i 6x4mm przy słabo wypełnionym pęcherzu moczowym" Proszę o poradę i jeżeli jest taka możliwość, to polecenie (nawet prywatnie) lekarza z Warszawy. Bardzo się martwię, bo 4 lata temu urodziłam martwe dziecko w 30 tc.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, powyższy opis nie powinien wzbudzać u Pani bardzo dużego niepokoju jeżeli chodzi o badanie serca. Opis układu moczowego może wskazywać na wadę wrodzoną, ale najlepiej musi Pani się zgłosić do lekarza, który wykonywał badanie. Pozdrawiam.