Miernie poszerzony ukm nerki lewej-miedniczki
U mojego 17 letniego syna podczas badania usg wykryto miernie poszerzony ukm nerki lewej-miedniczka w wym. a-p ok 16mm, kielich górny ok. 7,9mm (przy zwiększonej diurezie i dobrze wypełnionym pęcherzu moczowym) badanie było ukierunkowane na śledzionę którą ma powiększoną . Nerki wyszły przypadkowo, syn nigdy nie uskarżał się na żadne dolegliwości układu moczowego. Mamy skierowanie do nefrologa ale są duże kolejki.Co to może oznaczać i co mu zagraża.Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA, 17 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Świadczy to o przeszkodzie w odpływie z lewej nerki. Przyczyn może być wiele, najczęstszą jest kamica. Wskazana wizyta u nefrologa.
Pozdrawiam.