Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki w kierunku toksoplazmozy gondii

Chciałam się upewnić odnośnie wyników na toksoplazmozę gondii. Moje wyniki to: IgG: < 0,03 IU/ml przy metodzie immunochemicznej CIMA na aparacie Architekt test firmy Abbott, a IgM to 0,26 Index (wg wyników podanych na karcie oba wyniki są ujemne) tą samą metodą i aparaturą. Pomimo tego mojej lekarki może to być oznaka rozwijającej się choroby i mam zalecenie wizyty u lekarza chorób zakaźnych. Czy faktycznie rozwija się tokspolazmoza? Dziękuję za wyjaśnienie.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Jeżeli IgG jest ujemne , IgM jest ujemne oznacza to brak odporności i zaleca się badania kontrolne co trzy miesiące. Jeżeli jest pani w ciąży lub lub planuje pani , a lekarz ma podejrzenia co do rozwijającego się jakiegoś stanu zapalnego, radziłabym zastosować się do jej zalecenia

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy