Wyniki wątrobowe w 10 tygodniu ciąży

Jestem w 10 tygodniu ciąży zrobiłam wyniki wątrobowe które wyszły następująco .ALAT -567 , ASPAT-315.Jest to dużo ponad normę czy mam powód do niepokoju.Wizyta u ginekologa dopiero za 6 dni

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wyniki są bardzo niepokojące. Powinny zostać zlecone dodatkowe badania diagnostyczne w kierunku zespołu HELLP. Należy wykonać morfologię oraz oznczyć liczbę płytek. Wyniki muszą być skonsutowane z lekarzem położnikiem prowadzącym ciążę.