Wyniki wymazu z pochwy i bakteria Klebsiella oxytoca ESBL

Witam odebrałam dzisiaj wyniki wymazu z pochwy i wyszła bakteria Klebsiella oxytoca ESBL (-) chciałam się dowiedzieć co to za bakteria i czy można zarazić partnera przez stosunek seksualny ? Jednocześnie chciałam nadmienić iż dwa miesiące temu poroniłam w 22 tyg ciąży z powodu niewydolności szyjki macicy. Kiedy miałam zakładany szewek wszystkie wymazy były ok. W sumie można powiedzieć ze cała historia zaczęła się po założeniu szewku ponieważ później wyszła b. clostridium defficyle teraz jest ok

Aleksander Ropielewski

Jest to pałeczka gram ujemna, która stanowi florę patologiczną dróg rodnych i konieczne jest zastosowanie antybiotykoterapii. Możliwe, że w wyniku procedur szpitalnych po obumarciu ciąży doszło do zakażenia, jak też, że poronienie było skutkiem infekcji.