Wyniki wymazu z pochwy i zanik objawów infekcji

Byłam u ginekologa z objawami infekcji. Podczas wizyty przepisano mi Fluomizin oraz clotrimazolum. Jednocześnie pobrano mi wymaz z pochwy. Odebrałam wyniki badań po 14 dniach, jednak przepisane leki pomogły i wszystkie objawy ustąpiły. Nie wiem czy powinnam zrócić się z nimi do ginekologa skoro nie mam objawów infekcji. Wyniki: Candida albicans - obfity; Enterobacter aerogenes i faecalis - obfity; Streptococcus agalectiae - liczne - szczep MLSB

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nawet jeśli objawy ustąpiły zupełnie, sugeruję skonsultować się z specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani leczenie.