Wypadające i przetłuszczające się włosy przy PCOS

Moim problemem z którym sie borykam to wypadanie i przetłuszczanie się włosów , krore musze myc codziennie , dodam iz niestety cmam zespół policystycznych jajników stad ten problem z wypadaniem włosów , po długotrwałym leczeniu zaszłam w ciąże i urodziłam dziecko i teraz kilka mc po porodzie włosy ciągle wypadaja dodam że sa przerzedzone . Prosze poradzić jakim szamponem myc włosy aby się nie przetłuszczały , czy jest jakis lek lub szampon na odrastanie włosów przy łysieniu androgennym?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli choruje Pani na PCOS, to właściwie tylko leczenie hormonalne może być skuteczne w łagodzeniu opisanych przez Panią objawów. Sugeruję zatem konsultację ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani leczenie. A propos Pani ostatniego pytania: 1. Proszę kupić szampon dedykowany włosom przetłuszczającym się - farmaceuta bez wątpienia doradzi Pani najlepszy preparat. 2. Niestety nie ma preparatów, które powodowałyby skuteczne odrastanie włosów w przypadku łysienia androgenowego.