Witam,
na podstawie tak lakonicznej wypowiedzi niezwykle trudno jest postawić właściwą diagnozę. Proszę odpowiedzieć sobie na kilka pytań, być może sama znajdzie Pani odpowiedź na pytanie - "gdzie się podziały moje włosy?". Przede wszystkim - kiedy zauważyła Pani przerzedzenie włosów. Czy dopiero niedawno, w okresie dojrzewania, czy może rzadkie włosy to Pani przypadłość rodzinna (rzadkie włosy u matki, u ojca typowe męskie łysienie androgenowe). Jeśli w Pani rodzinie większość osób posiada takie włosy jak Pani, niestety niewiele da się zrobić.
Zalecam wizytę u trychologa (specjalista od włosów i skóry głowy), który na podstawie obrazu z mikrokamery będzie miał możliwość zobaczyć, jakich składników mineralnych brakuje strukturze Pani włosów oraz czy skóra głowy nie jest pokryta warstwą łoju, co może się przyczyniać do mikrozakażeń grzybiczych, a co za tym idzie do wypadania włosów. Konieczne będzie także wykonanie badań hormonalnych (przede wszystkim h.tarczycy, h.płciowe), aby wykluczyć wypadanie włosów o podłożu endokrynologicznym.
Doraźnie zalecam regularne podcinanie końcówek, stosowanie maski trychologicznej oczyszającej skórę głowy oraz suplementację biotyną (np. Biotebal)
Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Środek na wypadające włosy – odpowiada Lek. Jacek Ławnicki
- Co można stosować na wypadające włosy? – odpowiada Lek. Izabela Lenartowicz
- Słabe i cienkie włosy u 58-letniej kobiety – odpowiada Dr hab. n. med. Michał Sobjanek
- Cienkie, łamliwe i wypadające włosy u 22-latki – odpowiada Dr Mariusz Kaczorowski
- Jak leczyć wypadające włosy? – odpowiada Lek. Małgorzata Horbaczewska
- Włosy wypadające garściami u 61-latki – odpowiada Lek. Paweł Baljon
- Wpływ wody na wypadające włosy – odpowiada Piotr Pilarski
- Suplementy diety wspomagające włosy wypadające po ciąży – odpowiada Lek. Marta Gryszkiewicz
- Jak skutecznie wzmocnić włosy i zapobiec ich wypadaniu? – odpowiada Lek. Izabela Lenartowicz
- Pielęgnacja wypadających garściami włosów – odpowiada Lek. Małgorzata Horbaczewska
artykuły
Wypadanie włosów - przyczyny, objawy, sposoby, leczenie, jak powstrzymać
Wypadanie włosów dotyka coraz większej liczby kobi
Trichoskopia - charakterystyka, przebieg, wskazania, inne metody
Trichoskopia to nowoczesna metoda badania włosów.
Zakola u mężczyzn i kobiet - przyczyny, objawy, leczenie
Zakola są efektem nadmiernego wypadania włosów w o