Wypadające włosy przy chorobie Hashimoto

Dzień dobry. Mam chorobę Hashimoto i strasznie wypadają mi włosy.Po myciu głowy na grzebieniu zostaje ich cała garść.Gdy tylko przejadę ręką po włosach ,to od razu kilka z nich wypada.Nie wiem co mam robić.Boję się ,że wyłysieję.Aktualnie biorę tabletki doppelherz aktiv na włosy +biotyna i euthyrox 25 na tarczycę.Czy powinnam zacząć brać Revalid?Podobno pomaga.

Witam! W tym wypadku przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią terapię niedoczynności tarczycy. Wypadanie włosów powinno zmniejszyć swoje nasilenie w miarę normalizacji jej funkcji. Jak najbardziej może Pani stosować również Revalid. Dobre efekty dają również dostępne w aptekach szampony z witaminą PP.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow