Wypadanie włosów a badanie hormonów tarczycy

Dzień dobry, mam zrobić badania morfologiczne, zelazo, i TSH co zalecil dermatolog aby sprawdzic dlaczego od konca sierpnia mocniej niz kiedykolwiek wyadaja mi wlosy. Czy powinnam zrobic tarczyce cala? to znaczy T3 i T4 - czy jest sens juz terazje wykonac czy ich koniecznosc wykaze ewentualnie samo TSH? Poniewaz ono jest dodatkowo platne wiec nei chce na wyrost palcic, a przeciez w kazdej chwili mozna isc pobrac krew i dac te wartosci do oznaczenia? Czy tarczyce bada sie w konkretnym dniu cyklu?

Badanie pod kątem tarczycy jest jak najbardziej zasadne. TSH - jest to hormon wydzielany przez przysadkę pobudzający tarczycę do wydzielania przez nią hormonów T3 i T4. W zależności od funkcjonowania samej tarczycy poziom TSH może ulegać zmianom - zwykle jest podwyższony przy niedoczynności tarczycy a obniżony przy nadczynności. Jednak poziom prawidłowy samego TSH nie świadczy o tym,że w tarczyca funkcjonuje prawidłowo. Oznaczenia wolnych hormonów tarczycy FT3 i FT4 (są to hormony tarczycy związane z białkami) obrazują nam nie tylko prawidłową pracę tarczycy ale też można na ich podstawie szukać tzw. pozatarczycowych przyczyn objawów chorobowych. Dlatego jest jak najbardziej zasadne wykonanie badania poziomów wszystkich trzech hormonów, ponieważ wówczas mamy klarowny obraz tego co dzieje się na poziomie przysadka-tarczyca oraz w całym organiźmie. Nie jest istotne w którym dniu cyklu wykona się badanie.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow