Wypadanie włosów po sesji egzaminacyjnej

Witam! Mój problem dotyczy wypadania włosów. We wrześniu 2010 roku wypadło mi większość włosów, dosłownie w ciągu niecałego miesiąca. Było to spowodowane bardzo silnym (jak dla mnie) stresem - sesja poprawkowa. Od tamtej pory już starałam się tak nie stresować i z tym walczyć, bo nie chciałam, żebym w ogóle je wszystkie straciła. Niestety minęło już ponad 1,5 roku i niestety, ale włosy nie wróciły do stanu pierwotnego. Na pewno są już gęstsze niż były, ale niestety daleko im do stanu sprzed 1,5 roku. Brałam Vitapil, tran w kapsułkach, Skrzypovitę itp. i nie ma takich rezultatów, jakich bym oczekiwała... Czy jest możliwość, żeby w ogóle kiedyś odrosły? Bardzo byłabym wdzięczna za pomoc. Studentka

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Włosy rosną mniej więcej kilka milimetrów na miesiąc. Jednak wzrost ten jest uzależniony od czynników genetycznych, gospodarki hormonalnej czy naszego ogólnego stanu zdrowia. Niestety odbudowa utraconych włosów jest długotrwała.
Włos podczas swojego wzrostu przechodzi także przez kolejne fazy. Większa ilość wypadających włosów przypada również na wiosnę i jesień. Więcej na temat wzrostu włosów znajdzie Pani między innymi w poniższym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/od-czego-zalezy-wzrost-wlosow
Proszę się zastanowić nad wizytą u lekarza rodzinnego, może warto wykonać chociaż podstawowe badania laboratoryjne, między innymi w kierunku niedokrwistości czy chorób tarczycy.
Warto również upewnić się że stosowana pielęgnacja jest właściwa (http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowyhttp://portal.abczdrowie.pl/przyspieszanie-porostu-wlosow
Jeżeli problem nie ustąpi warto odwiedzić dermatologa.
Pozdrawiam