Wypadanie włosów pomimo zdrowej diety

Witam mam na imię Patrycja i mam problem z wypadaniem włosów od jakiś paru miesięcy. Wydaje mi się że zaczyna mi ich coraz więcej wypadać i widzę z tyłu głowy przerzedzenie. Sama nie potrafię znaleźć przyczyny. Nie biorę stałych leków, nie choruje nie przyjmuje chemioterapii, jem brązowy chleb , dużo warzyw ,rybę raz w tygodniu. Nie wiem gdzie jest mój błąd czy za mało witamin???
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Leczenie łysienia męskiego

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane wypadanie włosów zdecydowanie wymaga dokładniejszej diagnostyki, w tym przede wszystkim wykonania podstawowych badań laboratoryjnych z oceną funkcji tarczycy oraz konsultacji dermatologicznej.

0

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty