Wypadanie włosów u 27-latki a odpowiednia terapia

Witam. Strasznie wypadaja mi wlosy przez ostatnie 3 miesiąca straciłam ich prawie połowę. Robiłam badania krwii-ok,tsh: 1.19. Szczypie mnie skora glowy. Robiłam posiew makologiczny owlosionej skory glowy,wynik to : cladosporium sp. Co to jest? Czy to cos powaznego? Boje sie ,ze wypadna mi w koncu wszystkie wlosy,a mam 26 lat dopiero. Jak to leczyc?

Prawdopodobnie wystąpiło u Pani łojotokowe zapalenie skóry głowy. Najczęściej stres i dieta bogata w słodycze są czynnikami sprzyjającymi. Cladosporium to pleśnie które mogą być wtórnym nad każeniem. Proszę stosować leki antyalergiczne np. Claritinę 1 do 2 x dziennie , Sqamax emulsję na noc i szampon Vitella Ictamo. Wskazana jest konsultacja dermatologiczna.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Logowanie https://www.znanylekarz.pl/questions-panel/filter-questions#/question/181433
Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dzień dobry :) Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa. On z pewnością ustali odpowiednie leczenie skóry i postawi diagnozę.

Trądzik

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I postawi diagnozę oraz wdroży odpowiednie leczenie.

Przebarwienia
Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry i głębokość przebarwień . I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Włosy
Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Można wykonać badanie :Trichoskopia -jest to cyfrowa metoda badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.