Wypadanie włosów u 7-latki

Dziecko lat 7 , przy czesaniu wypadają jej włosy- jaka moze byc tego przyczyna ? Jakie badania zrobic ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Problem wypadania włosów u dziecka może mieć wiele przyczyn. Mogą to być zarówno zaburzenia hormonalne jak i choroby skóry. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u specjalsity pediatry.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie).
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow