Wypadnięcie wkładki Mirena

Dzien dobry. 3tyg temu ginekolog zalozyl mi wkladke antykoncepcyjna Mirene- dzis na badaniu kontrolnym okazalo sie , ze tej wkladki nie , ze musiala mi wypasc-nie znalazlam jej. Powiedziano mi ze musze jeszcze raz zalozyc no i oczywiscie pokryc calkowity koszt zakupu tj 1100 zl. Mam pytanie, czy po 3 tyg moze o tak sobie bez powodu wypasc-nie stosowalam tamponow ani nic coby moglo spowodowac wypadniecie, bardzo prosze powiedziec mi czy moglo to byc spowodowane zlym zalozeniem? Pozdrawiam i dziek
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Mogło to się zdarzyć z różnych powodów. Ja mam umowę z firmą produkującą, że jeśli w krótkim czasie wypadnie wkładka, to firma bezpłatnie przysyła nową Mirenę a ja zakładam gratis. Ale to zależy indywidualnie od lekarza, o co należy zapytać przed założeniem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Wypadnięcie wkładki antykoncepcyjnej

Dwa miesiące temu została założona mi wkładka nova t 200 dzisiaj w 6 dniu cyklu wkładka wypadła wraz z dużym skrzepem czy jest to normalne?czy będę mogła założyć następna wkładkę jeżeli moje miesiączki są bardzo obfite?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Jeśli miesiączki normalnie są obfite to proponuje rozważyć założenie wkładki hormonalnej MIRENA która zmniejsza zdecydowanie obfitość miesiączek i w ten sposób ryzyko wypadnięcia jest minimalne.
Normalna wkładka ( nova albo inna tego typu) z reguły nasilają obfitość miesiączek i nie nadają się dla kobiet które obficie miesiączkują .
Poza tym skuteczność antykoncepcyjna mireny jest kilka razy wyższa niż zwykłej wkładki.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jakie są przyczyny wypadnięcia wkładki?

Witam! Po 2 tygodniach od założenia wypadła mi wkładka. W przeddzień wydarzenia zaczęłam silnie krwawić. Po stwierdzeniu wypadnięcia wkładki udałam się do pani ginekolog, która stwierdziła, że wszystko jest ok. Jednak bardzo silne krwawienie trwa już 4-ty dzień. Jak długo może ono trwać? Proszę również o podanie możliwych przyczyn wypadnięcia takiej wkładki. Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam!

Ocenia się, że w pierwszym roku używania pomiędzy 2-10% kobiet doświadcza wypadnięcia wkładki. Predysponują do tego młody wiek, fakt nie bycia nigdy w ciąży, cechy indywidualne budowy macicy oraz założenie wkładki zbyt wcześnie po porodzie lub poronieniu. W przypadku wypadnięcia wkładki istnieje większa szansa, że kolejna wkładka również wypadnie. Czasem wkładki wypadają, gdy dojdzie do poronienia ciąży powstałej pomimo używania wkładki. Nie jest to jednak raczej Pani przypadek, gdyż wkładka została wydalona już w dwa tygodnie po jej założeniu. Powinna Pani rozważyć ze swoim lekarzem założenie kolejnej wkładki lub zmianę metody antykoncepcyjnej.

Co do krwawienia, to wszystko zależy od jego intensywności. Zawsze, gdy krwawienie wymaga więcej niż jednej podpaski na godzinę, należy się zgłosić na ginekologiczną izbę przyjęć, gdyż taka utrata krwi może potencjalnie zagrażać zdrowiu i życiu. Jeśli jednak krwawienie nie jest bardzo intensywne, a lekarz je skontrolował, to należy poczekać kilka dni na rozwój sytuacji i w przypadku braku poprawy ponownie udać się do lekarza. Najprawdopodobniej krwawienie ma charakter krwawienia z odstawienia, gdyż wkładka przestała nagle dostarczać hormony, podobne krwawienie występuje w czasie siedmiodniowej przerwy przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty