Wyprost lordozy i wypukłe w lewo rotacyjne nieco skrzywienie

Od października 2013 mam objawy rwy. Pomimo leczenia i rehabilitacji poprawy nie ma. Proszę o interpretację rtg L-SD: wyprost lordozy i wypukłe w lewo rotacyjne nieco skrzywienie. Dyskopatia L4-S1. Nieliczne osteofity. Wpuklona górna blaszka graniczna trzonu L2 - uraz w wywiadzie? oraz L-S czynnościowe: nie ma cech patologicznej ruchomości trzonów lędźwiowych. Praktycznie brak przodozgięcia. Bardzo dziękuję

Witam! Wszystkie opisane zmiany są wynikiem dość zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych. Jeśli rehabilitacja lecznicza nie przynosi pożądanych rezultatów należy rozważyć wykonanie zabiegu rekonstrukcyjnego. Proszę zgłosić się do neurochirurga który przeprowadzi odpowiednią kwalifikację.