Interpretacja RTG i drobne zmiany zwyrodnieniowe

Witam. Bardzo proszę o interpretację mojego RTG Niewielkie wpuklenie się blaszek granicznych w obręb trzonów. Drobne zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów. Dyskopatia na wysokości L 5-S 1 Niewielki kręgozmyk na wysokości L 5-S 1 oraz L 3-L 4 Złamanie blaszek granicznych górnych trzonów. Th 12, L 1

Zmiany na poziomie TH12 mogą powodować ból promieniujący wzdłuż żeber do przepony. Kręgozmyk jest również niepokojący. Należy zacząć współpracę z fizjoterapeutą. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki