Wysoka gorączka, powiększona śledziona, ból mięśni i kaszel
Witam. Moj brat obecnie jest w szpitalu, wysoka gorĄczka, wysokie ob, powiekszona sledziona, bol miesni konczyn dolnych, ktory uniemozliwia mu chodzenie dotego suchy kaszel. Tomograf glowy ok, wyniki z pobranego płynu rdzeńiowego ok, serce ok, pluca i oskrzela ok. W 2006 roku mial podobne objawy, wtedy wykryto mu stan ropny w migdalach i je wycieto, teraz nawrot choroby, niewiemy co to jest za wirus, czy bakteria. Prosze o jakies sugestie, podpowiedzi co robic.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?
Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.
Witam! Opisane objawy nie są swoiste, to znaczy że mogą występować w więcej niż jednej jednostce chorobowej. Przede wszystkim konieczna jest dokładna ocena obrazu krwi (pełna morfologia z ręcznym rozmazem) i wykluczenie chorób rozrostowych układu krwiotwórczego. Poza tym warto wykonać posiewy z krwi i innych miejsc potencjalnie odpowiedzialnych za rozwój zakażenia (wymaz z gardła, plwociny, posiew moczu).