Wysoka gorączka, suche gardło i biały nalot na języku u 20-latki

Witam. Od poniedziałku utrzymuje mi się wysoka gorączka. W poniedzialek wieczorem zaczelo sie od 37,5. Nastepnego dnia 39,2. Zbijanie lekami dziala chwilowo. Czuje sie lepiej a potem w nocy znów 39. Dziś jest czwartek i rano zmierzylam temperature 38,2. Bardzo mnie to męczy. Dodam,ze mam bardzo suche gardło i biały nalot na języku. :( Być może to niemądre ale boje sie,że to mononukeloza. Nie pamietam już kiedy tak długo cierpialam na gorączkę. Nie wiem co robić. Pozdrawiam serdecznie

Jeśli utrzymuje się tak długo temperatura to podejrzewamy infekcje, możliwe że bakteryjną. W takim przypadku potrzebny jest antybiotyk. Jednym słowem trzeba iść do lekarza. Obłożony język nie jest objawem charakterystycznym dla mononukleozy. Jeśli nawet jest to mononukleoza to i tak rokowania są dobre, bo choroba ustępuje najcześciej samoistnie.